Parim steik. Mida oled eales maitsnud

Ajalugu

Miks just GOODWIN?


 

Räägitakse, et nimi määrab inimese saatuse. Sel juhul peaks nimi Goodwin tõotama päris tõsiseid võite ja kordaminekuid. Ja kui sellele lisanduvad veel tugevad sugulussidemed...


 

Goodwinid vallutavad maailma


 

Meie lugu sai alguse ammu enne seda, kui üks Goodwini suguvõsa eredamaid esindajaid Ron endale lemmikharrastuse leidis. Kõik algas nimest. Goodwini nimi tekkis ammustel aegadel vanal heal Inglismaal ja on pärit anglosaksi iidsetest kultuurikihtidest. Tollal anti nimesid ristimise ajal, ja ilmselt põhjusega. Goodwini nimi tuleneb vanainglise sõnast „go-dwine” ja koosneb kahest iseseisvast mõistest: „go-d” oli vanainglise keeles „hea”, „wine” aga tähendas sõpra. Üldiste keelereeglite rakendumisel omandas Goodwini nimi meile tuntud kirjapildi. Siiski on selle erinevad variandid säilinud tänapäevani.


 

Inglismaad sajandite jooksul räsinud poliitilised ja religioossed rahutused olid üheks põhjuseks, mis ärgitasid Goodwine suunduma uute perspektiivide ja unistustega peibutavasse Uude Maailma.


 

Õnneks rajas Goodwinide parim sõber Georges Grant (1822–1878) neil aegadel Kansasesse briti koloonia Victoria. Tema aitaski Goodwinidel Ameerikasse kolida. Nii sai Põhja-Ameerika mandrist Goodwini suguvõsa uus kodu, 19. sajandi algus aga nende uue elu alguseks.


 

Tõsi küll, lisaks oma kuulsale perekonnanimele tõid Goodwinid endaga kaasa veel midagi, mida Põhja-Ameerika ei olnud varem näinud. See juhtus 1873. aastal, mil Goodwinide ustavad sõbrad ja Georges Grant viisid ellu võimatuna tundunud unistuse: nad tõid Kansasesse neli aberdiin - anguse tõugu veist Šotimaa samanimelisest krahvkonnast. Goodwinide ammune unistus täitus tänu Georges Granti kõrgele ametiseisundile ja tema rohkearvulistele sidemetele. Granti peetakse mitte ainult briti koloonia asutajaks Ameerikas, vaid ka maailma kõige tervemate ja vastupidavamate veiste – aberdiin - anguse veiste – selektiivse tõuaretuse alusepanijaks. Viis aastat hiljem Grant suri. Paljud sisserändajad lahkusid Kansasest ja naasesid vanale heale Inglismaale. Ent neli aberdiin - angust võtsid uue kodu omaks ja Goodwinid jätkasid Georges'i alustatud üritust.


 

Aastad läksid. 1925. aastal nägi ilmavalgust Ron Goodwin. Poisike oli alles päris pisike, kui ennustati, et temast tuleb hea inimene. Juba viieaastane Ron tundis tohutut tõmmet muusika poole ja mängis klaverit. Vanematele lapse harrastus ei meeldinud, sest nende meelest pidi poisist saama suguvõsatraditsioonide jätkaja. Algaja muusik vastas arvustajatele nii: „Mitte ilmaaegu ei ole mu nimi Goodwin! Goodwin – see on võidu sümbol! Mitte asjata ei ole meie nimes ammustest aegadest peale „win” (ingl „võit”).” Perekond oli poisi sõnade üle nördinud: kuidas võis laps unustada oma nime tõelise tähenduse?!


 

Samal ajal panid Goodwinid ühena esimestest aluse tõeliste aberdiin - anguse veiste marmorjast lihast valmistatud Ameerika steikide traditsioonile. Nende maja võttis avasüli vastu läbisõitvaid kauboisid, kes söögiisu puuduse all ei kannatanud. Ilmselt pärinevad sealt ka toiduportsjonite mõõtmed: täidab ju üksainus tükk tõelise aberdiin - anguse veise marmorjat liha ka kõige isukama kauboi kõhu. Ent sageli juhtus ka nii, et kauboi ei suutnud Goodwini majast kaugele minna – mingi üleloomulik jõud otsekui kiskus teda tagasi ja sundis proovima üha uusi ja uusi steike.


 

Ja kõik küsisid endalt: kuidas on see võimalik, et nende maitse on nii eriline?


 

Pikka aega ei tahtnud Goodwinid oma saladust avaldada. Nagu hiljem selgus, oli asi sütes, millel kauboisteike küpsetati.


 

Goodwinide pere sai kõigiga sõbralikult läbi. Ja lisaks tõeliste steikide valmistamise retseptile õnnestus neil maailmale kinkida ka tõeline muusik – Ronni Goodwin.


 

Sest Ron oli keelust hoolimata jätkanud muusikaga tegelemist.


 

Ja kus on siis tõde? Kas Goodwin tähendab head sõpra või võitu? Aga ehk hoopis mõlemat korraga?

 

 

Reserveerimine

Palun valige restoran oma asukoha lähedal ja täitke broneeringu vorm.

* Tingimuseks on, et tärniga märgitud lahtrid peavad olema täidetud.